• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
GÜVENLİK SİSTEMLERİ

 

Güvenlik Sistemleri konusu ; Türkiye’de ve Dünya’da her geçen gün daha da önem kazanmaktadır. Terör olaylarının, hırsızlıkların ve soygunların önüne geçilememesi güvenliğin önemini bu konuya ilgiyi daha da artırmıştır.Kamera ve Alarm Sistemleri ile özellikle caydırıcı bir yol izlenmektedir. 

Bu nedenle; yurdumuzda gerek fiziki güvenlik gerekse elektronikgüvenlik sistemleri konusunda çalışan firmaların sayısı hızla artmaktadır. Fiziki güvenlik; bir binayı , bir alanı veya bir bölgeyi güvenlik personeli tarafından koruma altında tutmaktır. 

Elektronik güvenlik sistemleri ise bir bir binayı , bir alanı veya bir bölgeyi elektonik güvenlik ekipmanları ile kontrol altına almak anlamına gelmektedir. Bu güvenlik ekipmanlarına kısaca güvenlik sistemleri denmektedir. Genelde kullanılan güvenlik sistemleri hakkında aşağıda kısa bilgiler bulunmaktadır.X-RAY CİHAZLARI: X-Ray cihazları bir paketin , bir çantanın veya bir valizin içini kontrol etmekte kullanılır.Cihaz ; içinden geçen paketin, çantanın veya valizin içindekileri , monitörü vasıtası ile gösterebilmektedir. Hava alanları , limanlar , tren istasyonları , iş ve alışveriş merkezleri , kamu kuruşuşları , askeri binalar gibi güvenliğin önemli olduğu birçok yerde kullanılmaktadır. Kullanıldığı yere göre tünel boyutları değişmektedir. Renkli ve monokrom modelleri mevcuttur. 

METAL DETEKTÖRLERİ:Metal dedektörleri kişilerin üzerindeki metalleri yoğunluğuna göre algılayarak ses ve ışıkla uyarıda bulunmaktadır. Kapı tipi metal dedektörleri ve el tipi metal dedektörleri olmak üzere iki çeşidi vardır. Çok bölgeli ve tek bölgeli kapı tipi metal dedektörleri mevcuttur.Böylelikle kişilerin silah veya risk oluşturan diğer metaler ile giriş yapmaları önlenebilmektedir.KARTLI GEÇİŞ SİSTEMLERİ: Kartlı geçiş sistemleri; güvenlik ve personel devam kontrol amaçlı olmak üzere 2 farkı alanda kullanılabilir. Proximity , manyetik ve barkodlu kartlar kullanılnakla beraber daha çok proximity (Yaklaşım tipi ) kartlar kullanılmaktadır. 

Kart okuyucular bağımsız çalışabildiği gibi bir panele bağlı , bilgisayar kontrollü olarak da çalışabilmektedir. Kart okuyucular turnikeye veya kapıya kumanda edebilmektedirler. Böylelikle bir binaya veya odaya saat kaçta kim tarafından giriş yapıldı , ne kadar kalındı bunları tesbit etmek mümkün olmaktadır. 

PARMAK İZİ SİSTEMLERİ: Parmak izi okutma yöntemi ile bir binaya giriş ve çıkışları kontrol altına almak mümkündür. Parmak izi sistemi; geçiş kontrol ve devam kontrol amaçlı olmak üzere 2 amaçlı kullnılmaktadır.Fabrikalarda ve işyerlerinde personel devam kontrol (PDKS) ve güvenliğin önemli olduğu yerlerde giriş-çıkışın parmak izi okutma vasıtası ile yapılarak kontrol altına alınması sağlanmaktadır. 

TRAFİK BARİYERLERİ: Trafik bariyerleri daha çok otopark bariyeri, site, apatman gibi yerlerde araç girişlerini kontrol altına almak için kullanılır. Uzaktan kumandalı ve proximity kartlı çalışan modelleri mevcuttur. Kol uzunlukları kullanılan alana göre seçilebilmektedir. Kollu bariyerlerin dışında mantar bariyerler , yer tuzakları ve yol blokajları ile de araç giriş-çıkışları sınırlandırılabilmektedir. 

TURNİKELER: Turnikeler elektromekanik yapıda olup daha çok , metro , stadyum , plaza , fabrika gibi yerlerde girişleri kontrol altına almak amacı ile kulanılır. Kartla veya jetonla çalışan modelleri mevcuttur. Ayrıca ; bel tipi turnikeler, boy turnikeleri ve özürlü turnikeleri mevcuttur.ALARM SİSTEMLERİ: Hırsız ve yangın alarm sistemleri olmak üzere iki amaçlı kulanılmaktadırlar. Sistemin ana bileşenleri algılama sensörleri ve kontrol panelidir. Haraket sensörleri , darbe sensörleri , duman sensörleri , ısı değişim sensörleri gibi değişik amaçlı sensörler mevcuttur. Günümüzde hırsız alarm sistemleri neredeyse her evde kullanılır bir hale gelmiştir.Yangın alarm sistemleri ise daha çok büyük çaplı tesislerde kullanılmaktadır.

KAMERA SİSTEMLERİ: Güvenlik kameraları vasıtası ile bir binayı veya açık alanı 24 saat izlemek ve kaydetmek mümkündür.Gece görüşlü kameralar , haraketli speed dome kameralar , zoom yapabilen kameralar gibi birçok güvenlik kamerası çeşidi vardır. Ayrıca ortama göre değişik kamera lensleri kullanılmaktadır. Kamera sistemlerinde en önemli ikici bileşen ise dijital kayıt cihazlarıdır. 

Kayıt cihazları (DVR Cihazı) vasıtası ile güvenlik kameralarının kurulu olduğu bölge 24 saat kaydedilebilmekte ve istenildiği zaman geriye dönük kayıtlar izlenebilmektedir. Ayrıca internet üzerinden bu alanları canlı olarak izlemek de mümkündür. Güvenlik kameraları sayesinde birçok suçun faili belirlenebilmekte ve suç oranını düşürmek mümkün olabilmektedir. 

Güvenlik kamerası ülkemizde her alanda sıkça rastlanmaktadır.Güvenlik kameralarına sosyal oturma yerleri, bankalar, plazalar, ikamet siteleri,askeri birim yerleri,emniyet birim binaları ve buna benzer birçok alan görüş açısı en iyi bir bölümde yer verilmektedir.

Kamera sistemleri maaliyetimiz açısındanda çok ciddi ve korkunç rakamlar değerlerinide taşımamaktadır.Her bütçeye uygun kamera sistemleri artık kolaylıkla bulunabilmektedir.Güvenlik kamerası almadan veya montajını gerçekleştirmeyi düşünmeden önce sıkı bir araştırma işlemi yapmakta büyük yarar vardır.

 

 

 

  
2982 kez okundu

Yazıcı ve Fotokopi TonerlerleriTüm Marka Fotokopi& Yazıcı

Orjinal ve Muadil 
Tonerleri Temini En uygun fiyatlar İle
 

ORJİNAL GRAMAJLARINDA KENDİ MARKA ve MODELİNE UYGUN 1.SINIF %100 GARANTİLİ

TONER DOLUMU 

TÜM MARKALARIN CHİPLERİ STOKLARIMIZDA MEVCUTTUR

SONSUZ CHİP ve CHİP MODÜLLER STOKLARIMIZDA

Notebook Tamiri

NOTEBOOK TAMİRİ

MARKA BAĞIMSIZ NOTEBOOK TAMİRİ

ANAKART

RAM

EKRAN KARTI

LCD PANEL

WRALESS KARTLARI

KLAVYE

ADAPTÖR

BATARYA

MENTEŞE

KASA

OPTİK OKUYUCU

vs. PARÇALAR STOKLARIMIZDA MEVCUTTUR

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret111983